O nás

Web Škola investora je vzdělávací projekt pro zájemce o investování na finančních trzích. Projekt volně navazuje na stránky Maklerska-zkouska.cz, který byl primárně určen pro burzovní makléře jako příprava na zkoušky odborné způsobilosti (tehdejší makléřskou zkoušku). Škola investora je již určena pro široké spektrum uživatelů od začátečníků až po odbornou veřejnost. Je zkrátka určen všem, kdo se chtějí starat o své peníze a již pochopili, že uložení peněz na termínovaný účet v bance znamená faktickou ztrátu. Neboli pochopili, že pokud je inflace 2% a úrok v bance 0,5% dochází reálně ke znehodnocení peněz v bance o -1.5%. Takže, jedna věc je peníze umět vydělat, ale druhá věc je umět peníze udržet alespoň "nad inflací". 

Pokud se chcete vzdělávat v oblasti financí a investic, pak jste na správném místě. Naleznete zde mnoho cenných informací o investování do různých tříd aktiv. Struktura webu rozdělena do několika kategorií podle náročnosti. Úvodní části jsou věnovány základům investování, finanční a investiční gramotnosti. Postupně jsou podrobně popsány všechny investiční nástroje se kterými se můžete setkat. Pokud poctivě přečtete všechny stránky, dostanete odpovědi na většinu otázek týkající se investování a fungování finančních trhů.

Hloubku svých znalostí můžete ověřit na testových otázkách, které jsou primárně určeny investičním poradcům, burzovním makléřům a finančním analytikům. Pokud zvládnete i ty nejtěžší testy, měli byste mít dostatek znalostí na úrovni zaměstnanců bank a brokerských firem.    

Proč absolvovat Školu investora?

- investor - začátečník načerpá mnoho důležitých informací, před svým prvním investičním rozhodnutím
- zkušený investor si zde prohloubí znalosti
- profesionál si zopakuje teorii a procvičí testy k odborným zkouškám

Naučit se dobře investovat je běh na dlouhou trať. Věřím, že web Škola investora Vás obohatí o mnoho cenných informací.

Mnoho úspěchů v investičním rozhodování přeji za celý náš tým Škola investora.

Petr Kliment, zakladatel a spoluautor projektu

Petr Kliment

Petr Kliment se věnuje finančním trhům od roku 1992. Je spoluautorem skript a testových otázek k přípravě na zkoušky odborné způsobilosti.  Obsah odborné zkoušky definuje regulátor, kterým je v ČR Česká národní banka. Taktéž sám autor absolvoval celkem tří odborné zkoušky. V roce 1996 úspěšně složil makléřskou zkoušku, následně v roce 2017 vykonal odbornou zkoušku pro investiční poradce a poslední zkoušku absolvoval v roce 2018, kdy úspěšně složil komplexní odbornou zkoušku pro jednání se zákazníkem v rámci poskytování investičních služeb týkajících se všech investičních nástrojů včetně derivátů.