O projektu

Vzdělávací web Škola-investora.cz je vzdělávací projekt pro zájemce o investování na finančních trzích. Projekt volně navazuje na stránky Maklerska-zkouska.cz, který byl primárně určen pro přípravu na zkoušky odborné způsobilosti (tehdejší makléřskou zkoušku). Projekt Škola investora je již určena pro širokou veřejnost. Respektive je projekt určen pro všechny, kdo se chtějí starat o své peníze a úspory. Jedna věc je peníze vydělat, ale druhá věc je umět peníze udržet, aby se neznehodnocovaly inflací. V ideálním případě dojde k aplikaci známé pravdy  do praxe, že: "Peníze dělají peníze". 

Pokud se chcete vzdělávat v oblasti investic na finančních trzích, pak jste na správném místě. Nalezenete zde mnoho cenných informací o investování na finačních trzích. Texty a zkušební testy jsou rozděleny do několika kategorií podle náročnosti. Úvodní části jsou věnovány základům investování a finanční gramotnosti, ty jsou určeny pro úplné začátečníky. Postupně jsou dopodrobna popsány různé investiční nástroje. Postupně tak proberete všechny otázky týkající se investování a fungování finančních trhů.

Pokud projdete všechny kategorie a zvládnete vše přečíst, můžete své znalosti ověřit na testových otázkách. Pokud časem zvládnete i ty nejtěžší testy, měli byste mít dostatek znalostí na úrovni zaměstnanců bank a brokerských firem. Pro úspěšné investování doporučujeme, abyste všechny své teoretické znalosti průběžně testovali v praxi.   

Proč absolvovat Školu investora?

- začátečník načerpá mnoho důležitých informací před svým prvním investičním rozhodnutím
- investor si zde prohloubí znalosti, nebo si jen ověří své znalosti o finačních trzích
- všichni bez rozdílu si mohou vytvořit modelové portfolio a vyzkoušet si investování nanečisto
- profesionálové si zde mohou procvičit testy na zkoušky odborné způsobilosti pro kapitálový trh

Naučit se dobře investovat je běh na dlouhou trať. Veřím, že náš web Škola investora Vás obohatí o mnoho cenných informací.

Mnoho úspěchů v investičním rozhodování Vám přeji za celý náš tým Škola investora.

Petr Kliment, autor projektu

Petr Kliment