business-163464_960_720

Česká ekonomika rychle roste, utrácet nebo investovat?

19.4.2018

Loňské čtvrtletí ukázalo, že ekonomika rozhodně není na ústupu, protože její meziroční růst zaznamenal zvýšení o 5, 5 procenta. Tím se vylepšil i odhad České statistického úřadu. Tato situace však vedla k tomu, že lidé místo toho, aby začali šetřit, začali více utrácet.

polynesia-3021072_960_720

Investice do dovolené nemusí být tou správnou volbou

16.4.2018

Investovat je možné v dnešní době téměř do čehokoliv, do akcií, dluhopisů, kolektivních fondů, ale také do vzdělávání či zážitků. Jedním ze zážitků je však také dovolená a mnoho lidí si ji vybírá i více než půl roku nebo rok dopředu. To však může být nejenom výhoda ušetřených peněz, ale také jistá sázka do loterie.

stažený soubor

Kuponová knížka? Proč ne?

13.4.2018

Ačkoliv mnozí investoři dávají v současné době přednost spíše modernějším formám investic, jako jsou například akcie, dluhopisy, kolektivní formy investování či další novodobé trendy, ani kuponové knížky by neměly zůstávat bez povšimnutí

ethics-2991600_960_720

Etika existuje také v oblasti investic

12.4.2018

Hlavním cílem většiny investorů je mít ze své aktivity zisk. Přitom mnozí z nich často neřeší otázku etiky či morálních zásad. Dokonce ani mnozí obchodníci o existenci této problematiky netuší. Pravda je však taková, že při investování by mělo být zvažováno také morální hledisko.

7gemstone

Milujete diamanty? Investuje do nich s jistotou!

9.4.2018

Ekonomika roste, lidé mají čím dál tím více peněz a často je nechávají volně ležet na svém účtu. To je chyba, protože běžný ani spořící účet jim nemůže nabídnout vůbec žádný výnos, a dokonce jim nepomůže ani překonat inflaci. Proto se někteří z těchto lidí snaží hledat nové způsoby, kam své peníze bezpečně uložit. Možností existuje mnoho, ale žádná z nich není tak lákavá, jako možnost pořídit si diamanty.