70

Kryptoměny: pravda nebo fikce?

1.2.2018

Trh s kryptoměnami umazal ze své celkové kapitalizace více než 100 miliard dolarů. Důvodů k takovému jednání je hned několik, například jsou na vině zprávy o plánované regulaci, zejména pak hraje roli bitcion, který je ocitá v nejméně výhodné situace za celých pět let.

69

Seznamte se se základními pojmy dle Evropské unie

29.1.2018

Nařízení Evropské unie každodenně proniká do života mnoha obchodníků s cennými papíry, zprostředkovatelských institucí a zejména do světa individuálních makléřů. Proto je třeba se seznámit nejenom s celým platným a účinným výkladem tohoto zcela nového nařízení, ale také s výkladem jednotlivých pojmů.

67

Náklady a poplatky v investičním světě už nebudou tabu!

24.1.2018

Nová směrnice MiFID II. postupně odkrývá jednotlivá tajemství, která se na kapitálovém trhu ukrývají. A to zejména za pomoci budování více transparentních trhů, za pomoci zvýšené ochrany spotřebitelů nebo třeba zkvalitňováním poskytovaných služeb na investičním poli.

66

Makléřská zkouška? Od ledna ji musí mít všichni makléři!

19.1.2018

S příchodem Nového roku vstupují v platnost a účinnost nové legislativní změny, které pramení z Nařízení Evropské unie MIFID II. Nové požadavky jsou kladeny jak na poskytovatele a zprostředkovatele investičních služeb, tak na samotné makléře. Jedním z bodů nové legislativy je skutečnost, že každý makléř bude muset úspěšně absolvovat Makléřskou zkoušku.

65

Nová legislativa v rámci ochrany spotřebitelů připraví obchodníky o provize

17.1.2018

Do platnosti již přišla směrnice MiFID, která se postupně implementuje také do českého prostředí. tato směrnice přináší řadu změn, které se dotknou nejenom samotných finančních nástrojů, ale také poskytovatelů produktů a služeb a zejména by směrnice měla posílit postavení spotřebitelů i zvýšit transparentnost celého trhu.