7. února 2019

piggy-bank-2889046_960_720

Investiční fondy kvalifikovaných investorů neboli hedgeové fondy nejsou součástí systému kolektivního investování. Neřadí se do této skupiny, ačkoliv by se to na první pohled mohlo zdát. Skutečně totiž shromažďují peněžní prostředky či jiná aktiva, ovšem hlavní rozdíl spočívá v tom, že nepocházejí tyto prostředky od široké veřejnosti. Prostředky jsou přijímány pouze od omezeného počtu investorů, ty lze nazvat jako kvalifikované investory.

číst dále

4. února 2019

gold-1369453_960_720

Internetové investiční weby radí kupovat zlato, jde o zcela bezpečné úložiště peněz. Zlato je výborným uchovatelem hodnot a jeho cenu nesrazí ani politická či ekonomická nejistota. Právě proto se mnozí investoři k nákupu této komodity uchylují. Ovšem, i zlato je omezené, a přestože jde jeho cena vzhůru a dosahuje svých rekordů, je o něj stálý zájem.

 

číst dále

1. února 2019

15790

Investovat je možné různými způsoby. Vložit peníze je možné přitom téměř do čehokoliv. Do vzdělání, umění, sbírek, ale také akcií, zahraničních měn nebo třeba do zlata či palladia. Každá investice by však měla být vhodně diverzifikována, tedy rozdělena. To proto, aby se riziko eliminovalo a investor nikdy nepřišel o všechny své investice.

číst dále

26. ledna 2019

cork-738603_960_720

Víno lze označit jako zcela netradiční formu investování. Při takové investici přitom nejde vůbec jenom o peníze, ale především se jedná o citovou a emoční záležitost a samozřejmě také záležitost chutí. Peníze však nelze opomíjet, protože v loňském roce přineslo investorům kromě skvělé chuti burgundské víno také pěkné zisky.

číst dále