international-debit-card-388996_960_720

Kreditním kartám možná už definitivně odzvonilo!

16.8.2019

Mnoho lidí se mylně domnívá, že je majitelem kreditní karty, ovšem je však pravdou a mnozí z nás vlastní „pouze“ kartu debetní. Hlavní rozdíl je v tom, že s kreditní kartou, kterou platíte v obchodě, vlastně nakupujete na dluh a vždy musíte včas vrátit peníze zpět na účet. V případě debetní karty prostě nakupuje prostřednictvím svých vlastních úspor. A přestože mnoho společností nabízí v rámci nákupů a plateb kreditní kartou mnoho výhod, lidé je pomalu přestávají využívat.

large-home-389271_960_720

Investiční novinky: roste zájem o realitní fondy

9.8.2019

Trh s nemovitostmi je trochu napjatý, přesto investorů v této oblasti spíše přibývá, než ubývá. Ačkoliv jsou investice do nemovitostí poněkud nákladnější záležitostí, než například investice do zlata či akcií, většině lidí se skutečně vyplatí. Převážně teď, když na úvěr už jen tak nikdo nedosáhne.

 

stažený soubor

Sazby zůstaly beze změny, co bude dál?

2.8.2019

Již na konci minulého roku bylo predikováno, že sazby ze strany České národní banky opětovně vzrostou, nyní se však ukázalo, že k takového situaci prozatím nedošlo. Byla tedy učiněna nová prognóza a lze očekávat jisté změny oproti předchozím odhadům.

 

real-estate-3337032_960_720

Jak investovat do nemovitostí

30.7.2019

Trh nemovitostí zaznamenal mnohé změny, a pro některé investory je stále velice žádanou oblastí. Ovšem není investice jako investice a je potřeba o trhu nemovitostí hodně vědět, než dům či byt skutečně zakoupíte. Přitom existují jisté tipy, do kterých nemovitostí je vhodné investovat a do kterých nikoliv. Podívejte se s námi, jak nemovitosti k investicím správně vybírat.

gold-is-money-2970477_960_720

Kdo zlato koupil, neprohloupil

27.7.2019

Většina investorů volí zlatou střední cestu, tedy méně rizika, menší výnosy a dostačující likviditu. Takovou investici představovalo ještě nedávno zlato. Ovšem po shrnutí se ukázalo, že zlato nabídlo mnohem více než leckteré tituly akcií. Nejenom, že je maximálně likvidní, ale také je považováno za značně bezpečné a od minulého srpna velice výrazně vzrostla také jeho hodnota.