15. června 2018

gallery-2681238_960_720

Investovat do umění je trochu jiné, než investovat do klasických dluhopisů či akcí. V investicích do umění platí totiž trochu jiná pravidla než v investicích do akcií. Pozitivní zprávou je však fakt, že zájem o investice do umění razantně roste. Ukázal to zejména minulý rok, kdy byl zájem o umělecká díla skutečně obrovský. Rekordy přitom padaly na aukcích v Galerii Kodl.

číst dále

11. června 2018

apartments-1845884_960_720

Česká národní banka zpřísňuje pravidla pro hypotéky, a to bude mít dle odborníků za následek zvýšení ceny nájmů. Experti odhadují, že se bude jednat zejména o větší města, kde dojde k nárůstu nájmů. Důvodem je skutečnost, že s příchodem nových pravidel ohledně hypoték se sníží počet lidí, kteří dosáhnou na vlastní bydlení. Naopak se však očekává navýšení počtu lidí, kteří nemovitosti a zejména byty zakoupí z důvodu zisku z poskytovaného nájmu.

číst dále

7. června 2018

warren-buffett-reuters-1102131

Warren Buffett je celosvětově nejvýznamnější osobou na poli investic. O svět investic se zajímá již od svých osmi let a nyní je považován za velice zkušeného investora a řadí se k uznávaným miliardářům. Jeho tipy, rady a návody, jak investovat, uznávají všichni lidé na této planetě a díky tomu, že již v jedenácti letech měl přečtenou veškerou potřebnou literaturu o investicích, je skutečně možné se od něj efektivně učit.

číst dále

4. června 2018

bitcoin-2868703_960_720

Kybernetická měna je stále na pořadu dne. Ať už se potýká se omezeními a zákazy nebo naopak se zájmem České národní banky, která by byla ochotná ji oficiálně vydávat, a tudíž také podporovat. Investoři proto stále neví, co od této měny očekávat a jak se k ní postavit. Nyní celou situaci komplikuje fakt, že přibývá virů, které kyberměnu těží.

číst dále

1. června 2018

cyrrus

Milionová pokuta se nevyhnula společnosti Cyrrus, která dle zpráv České národní banky odprodala akcie svých klientů, aniž by o tom investory nejdříve informovala. Dle společnosti byly tyto akcie zcela bezvýznamné, proto se firma rozhodla je odprodat jiné společnosti. Když však jejich hodnota vzrostla, klienti je chtěli prodat, bohužel zjistili zradu. Akcie už nebyly jejich.

číst dále