Salon Exceptional Watches byl v Brně naposledy

31.10.2018

Investovat je možné téměř do čehokoliv, do klasických investičních nástrojů, jako jsou akcie, dluhopisy, obligace, nebo je možné zvolit raději investice do nemovitostí či sbírek. Ovšem pozor, kromě zlata a jiných drahých kovů či diamantů lze investovat také do hodinek.

Investovat do hodinek však znamená získat mnoho informací z tohoto světa. Pouze ten, kdo se v takovém světě pohybuje, může učinit tu správnou investici. Mnoho obchodníků proto každoročně navštěvuje výstavu hodinek s názvem Salon Exceptional Watches, na které lze získat velice dobrý rozhled. Výstava každoročně po celých pět let probíhala v prostorech města Brna a byla tak dobře dostupná. Ovšem od příštího roku dojde k razantní změně a výstava bude přesunuta do Prahy.

Výstava je též známá pod zkratkou SEW a v rámci celé východní a střední Evropy jde o velice výjimečnou událost. Výstava rok od roku zaznamenává rostoucí počet návštěvníků i obrovský nárůst kvalitních vystavovatelů. Do Brna se pravidelně začali sjíždět společnosti jako Omega, IWC nebo TAG Heuer. Tyto významné společnosti svoji prezentaci pravidelně opakovaly, což svědčí o rostoucí úspěšnosti celé akce. Letos nově přijala pozvání i společnost Arnold & Son.

Výstava se vyznačuje též tím, že roste počet unikátních hodinek, které významné společnosti přivezou. K vidění byly například hodinky Zenith, jejichž cena se pohybuje na úrovni dva a půl milionů korun. Obdobných cen dosahují také hodinky prestižní značky Phenomen. Na výstavě nechyběly ani producenti hodinek, známí jako pražské duo Prokop & Brož nebo hodinář Luděk Seryn.